Świętujemy 100 urodziny Palmiarni!

Wyjątkowa jubilatka – wyjątkowy dzień!

Królowa tropików, zielone serce miasta i oaza spokoju w samym centrum Gliwic świętuje setne urodziny! Od lat zachwyca gliwiczan i gości odwiedzających nasze miasto, przyciąga niezwykłym klimatem oraz niespotykanymi, pełnymi uroku okazami fauny i flory. Tym razem jednak zaprasza na imprezę! W poniedziałek, 1 kwietnia. Wstęp wolny! 

1 kwietnia, w lany poniedziałek, w gliwickich tropikach odbędzie się dzień otwarty. To okazja, by bezpłatnie zwiedzić Palmiarnię i pospacerować jej urokliwymi alejkami, delektując się niezwykłym klimatem, jaki tworzą rośliny wypełniające egzotyczne pawilony. Okazja wyjątkowa, to i liczne atrakcje przygotowane przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych przy współpracy z: Centrum Kultury Victoria, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury Melina, Centrum Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr Off-Road. Będzie możliwość, by np. wziąć udział w kolorowej paradzie, czy warsztatach tworzenia zielników i kwietników. A wieczorem dla gości Palmiarni zaśpiewa Czesław Mozil. Zapowiada się fajna zabawa.

Warto zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem:

🎂  Godz. 11.00. Urodziny Palmiarni rozpoczną się kolorową paradą, która przejdzie alejkami parku Chopina. Barwny pochód gości przebranych za rośliny i zwierzęta okrąży Palmiarnię i rozpocznie świętowanie już w jej pawilonach. Do urodzinowego pochodu pełnego pozytywnej energii dołączyć może każdy. Szykujcie stroje!

🎂  Godz. 11.30-16.30. W tych godzinach w różnych częściach Palmiarni będzie można natknąć się na aktorskie animacje. „Żywe obrazy” będą przemieszczać się po pawilonach, by każdy mógł się im przyjrzeć i – jeśli tylko zechce – zrobić sobie zdjęcie. Będzie na co popatrzeć – kolorowe postacie będą bowiem raz odgrywać różne scenki, innym raz zastygać znienacka.

🎂  Godz. 11.00 -16.30. W tych godzinach w namiocie przed Palmiarnią będzie można bez reszty puścić wodze ekologicznej fantazji i wziąć udział w ciekawych warsztatach. Będzie okazja, by wykonać swój własny i wyjątkowy domek dla dziko żyjących owadów zapylających czy stworzyć „zapuszkowane grubosze”, czyli kolorowe kwietniki z roślinami gruboszowatymi. Podczas zajęć uczestnicy użyją pomalowanych puszek po żywności. Interesujące może okazać się też tworzenie spersonalizowanych zielników.

🎂  Godz. 10.00-17.00. Przez całe przyjęcie urodzinowe będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie na tle egzotycznej przyrody za pomocą tajemniczego foto-lustra. Ten  nietypowy i kreatywny aparat zapewnia więcej wrażeń niż tradycyjna fotobudka i gwarantuje dobrą zabawę.

🎂  Godz. 16.30-17.00. Urodziny zakończy kolorowa parada rozbawionych gości, którzy pożegnają się z jubilatką radosnym korowodem wokół bohaterki dnia oraz parkowymi alejkami.

🎂  Godz. 19.00. Na zakończenie imprezy, w altance pawilonu historycznego odbędzie się koncert „Czesław Mozil solo”. Wstęp biletowany. Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać w kasie Palmiarni od 26 marca. Jedna osoba może odebrać dwa bilety. Do rozdania jest 160 wejściówek: 80 od godz. 10.00 i kolejne 80 od godz. 16.00.

W dniu obchodów Palmiarnia będzie otwarta w godzinach od 10.00 do 17.00.

Władze Miasta wraz z organizatorem życzą wszystkim gościom wydarzenia miłej zabawy.