Zbadaj się w lutym

Okazje do badań mammograficznych.

Kolejna szansa już w przyszłym tygodniu, by poświęcić dosłownie chwilę i zrobić badania mammograficzne. Tradycyjnie na pl. Krakowskim zaparkuje mammobus, dzięki któremu panie w wieku od 45 do 74 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Rejestracja telefoniczna pod numerem 58 767 34 44 lub 58 767 34 77. Zainteresowane kobiety po wcześniejszej rejestracji będą mogły zgłosić  się na badania mammograficzne, które zostaną wykonane w poniedziałek 12 oraz we wtorek 13 lutego w godzinach od  9.00 do 17.00.

Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Warto zatem poświęcić tę chwilę i zadbać o swoje zdrowie.

Z badania mogą skorzystać ubezpieczone panie, które nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Programu profilaktyki raka piersi.

Kolejne badania mammograficzne na pl. Krakowskim – 29.02 oraz 1.03.