Akcja deratyzacji

Ważne informacje.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych informuje, że w dniach od 15 września do 15 października 2025 r. na obiektach i terenach zarządzanych przez MZUK prowadzona będzie akcja deratyzacji. Działania realizowane są zgodnie z obwieszczeniem Prezydenta Miasta Gliwice oraz Uchwałą Rady Miasta nr XXIV/488/2021 z dnia 21.03.2021 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta.

Deratyzacja obejmie wszystkie obiekty administrowane przez MZUK – w tym cmentarze, targowiska, pływalnie, obiekty sportowe. Do akcji dojdzie również w parkach, na skwerach oraz na wybranych działkach miejskich, na których zaistniała potrzeba przeprowadzenia takich działań.

Parki i skwery:

  • Park Szwajcaria
  • Plac Rzeźniczy
  • Plac Mickiewicza
  • Skwer Doncaster
  • Skwer Salgotarian
  • Skwer Dessau

Działki miejskie:

  • Dz. nr 1545/2, 1544/2; obręb: Stare Miasto (ul. Nowy Świat)
  • Dz. 242; obręb: Nowe Miasto
  • Dz. nr 1763; obręb: Stare Miasto (ul. Tadeusza Kościuszki)
  • Dz. nr 1972/4 obręb: Nowe Miasto (ul. Ludwika Solskiego)
  • Dz. nr 1409; obręb: Stare Miasto (ul. Ksawerego Dunikowskiego/ul. Wrocławska)
  • Dz. 196; obręb: Stare Miasto

W przypadku ewentualnego zatrucia człowieka dorosłego lub dziecka wyłożonym środkiem deratyzacyjnym należy natychmiast udać się do najbliższego ośrodka zdrowia, szpitala lub wezwać pogotowie ratunkowe.