Oaza zieleni bez limitów

Cały rok tropików z biletem abonamentowym.

Palmiarnia Miejska to wyjątkowe miejsce na mapie Gliwic, zlokalizowane w samym centrum miasta. To właśnie tam można znaleźć ciszę, spokój, a odwiedzający obiekt mogą odpocząć w altance po ciężkim dniu i zregenerować swoje siły, jak również naładować baterie pośród bujnej zieleni, która zachwyca na każdym kroku. Goście Palmiarni z ciekawością odnajdują gatunki znane przez nich jedynie z części roślin wykorzystywanych w życiu codziennym. Tu mogą podziwiać je w „całości”, a to wszystko dzieje się przy odgłosach egzotycznych ptaków. Nie może zabraknąć małych mieszkańców Palmiarni, jak wiewiórki kostarykańskie, czy agama błotna. Dużym powodzeniem cieszy się pawilon akwarystyczny, gdzie oglądać można różnego rodzaju gatunki ryb.

Wizytówka Gliwic jest dostępna dla odwiedzających przez cały rok (za wyjątkiem poniedziałków). Każdy, kto chciałby częściej zaglądać do zielonej oazy w centrum, może skorzystać z rocznego biletu abonamentowego, który od lat funkcjonuje w Palmiarni. Zakup rocznego karnetu umożliwi odwiedzanie tropików bez żadnych limitów! Bilety można nabyć w kasie Palmiarni.

  • Abonament roczny imienny normalny (ważny w dni otwarcia dla zwiedzających, przez 1 rok od daty wykupienia) koszt to 70 zł, z Gliwicką Kartą Mieszkańca – 56 zł;
  • Abonament roczny imienny ulgowy (dzieci od 4 roku życia, uczniowie, studenci do 24 roku życia, emeryci i renciści) koszt to 40 zł, z Gliwicką Kartą Mieszkańca – 32 zł.