Modernizacja elewacji w Palmiarni Miejskiej

Z końcem czerwca ruszą prace związane z wymianą elewacji.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych przeprowadził postępowanie przetargowe na wykonanie modernizacji ścian i elewacji największego pawilonu, tj. historycznego w Palmiarni Miejskiej.

Zamówienie obejmuje wymianę paneli ściennych na panele z poliwęglanu oraz wymianę obudowy łączników, stolarki drzwiowej, okiennej oraz technicznej bramy wjazdowej, a także modernizacje drabin, pomostów technicznych i renowację cokołu. Od kilkunastu dni prowadzone są już prace przygotowawcze, tak aby od pierwszego dnia zamknięcia obiektu prace mogły ruszyć w pełnym zakresie. Wymiana elewacji pozwoli znacznie ograniczyć występujące w tej chwili straty ciepła.

Ze względu na dobro roślin znajdujących się na co dzień w Palmiarni, większe prace remontowe muszą odbywać się w porze letniej. Ma to ścisły związek z dodatnią temperaturą panującą na zewnątrz w miesiącach lipcu i sierpniu.

Czas modernizacji wykorzystany zostanie także na przeprowadzenie niezbędnych prac konserwacyjnych w sieci ciepłowniczej.  W związku z dużym zakresem modernizacji, tegoroczna przerwa techniczna w Palmiarni Miejskiej odbędzie się w terminie od 27 czerwca do 26 sierpnia 2022 r. Przez cały ten czas obiekt będzie wyłączony z użytkowania.