Wiosna z Fryderykiem – nowe termin koncertu!

AKTUALIZACJA! Organizatorzy cyklu “Wiosna z Fryderykiem” informują o nowych terminach koncertów.

W cztery wiosenne niedziele od lat w gliwickiej Palmiarni rozbrzmiewała muzyka klasyczna. Niestety w 2020 roku pandemia uniemożliwiła organizację “Wiosny z Fryderykiem”. W tym roku koncerty chopinowskie mają do Gliwic powrócić. Niestety, utrudnia obecna sytuacja epidemiczna i obowiązujące obostrzenia.

Aktualnie informacje zainteresowani znajdą na stronie internetowej Teatru Miejskiego w Gliwicach.

WAŻNE!

W związku z ogłoszonym zamknięciem instytucji terminy koncertów cyklu muzycznego „Wiosna z Fryderykiem” uległy zmianie. Zawieszona jest również sprzedaż biletów. Na wydarzenia są możliwe tylko rezerwacje telefoniczne lub mailowe w Biurze Obsługi Widzów Teatru Miejskiego w Gliwicach: bow@teatr.gliwice.pl / tel. 32 230 49 68.

Na stronie Teatru: www.teatr.gliwice.pl w zakładce REPERTUAR znajdą Państwo aktualne terminy poszczególnych koncertów oraz szczegółowe informacje o wykonawcach i programie. O kolejnych zmianach będzie Państwa informować na bieżąco.

NOWY PLAN KONCERTÓW (na dzień 08.04.2021):

25 kwietnia (niedziela) godz. 19.30

Podczas koncertu będziemy słuchać kompozycji Ludwiga van Beethovena. Oprócz utworów kompozytora z Żelazowej Woli, zabrzmi także muzyka ostatniego z tak zwanych klasyków wiedeńskich. Przy fortepianie zasiądzie Théo Ranganathan, zagra także Poznański Kwintet Smyczkowy.

2 maja (niedziela) godz. 19.30

W koncercie wystąpi pianista Maciej Wota. Będą mu towarzyszyć muzycy Kwintetu Smyczkowego Gliwickiej Orkiestry Kameralnej: Kamil Staniczek (skrzypce), Waldemar Staniczek (skrzypce), Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), Wojciech Skóra (wiolonczela) i Łukasz Bebłot (kontrabas).

9 maja (niedziela) godz. 19.30

Wystąpią Tomasz Marut i Piotr Alexewicz. Pianiści wpadną do Gliwic „W drodze po Chopinowskie laury”. Obaj są kandydatami do udziału w prestiżowym XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim 2021. Kto wie, może czekają ich kariery na miarę Krystiana Zimermana i Rafała Blechacza?

16 maja (niedziela) godz. 19.30

Muzykę Chopina, Ferenca Liszta i Roberta Schumanna wykona Wojciech Waleczek. Pianista zagra z towarzyszeniem Aukso Acoustic Quartet. Publiczność usłyszy między innymi słynną pieśń „Wiosna” w opracowaniu na fortepian.

materiały organizatorów/www.teatr.gliwice.pl

fot.Z.Daniec