Wyjątkowa huśtawka

W Parku Chopina zamontowano urządzenie zabawowe dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie placu zabaw znajdującym się w Parku Chopina, Miejski Zarząd Usług Komunalnych zamontował huśtawkę przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Specjalistyczne urządzenie, pozwala na bezpieczną zabawę bez konieczności schodzenia z wózka. Również ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na dzieci bawiące się na pobliskim placu zabaw, teren wokół huśtawki został ogrodzony.

Urządzenie zabawowe przeznaczone jest wyłącznie do użytkowania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Specjalna konstrukcja umożliwia wjechanie na podest a ruchome ramiona ułatwiają wprowadzenie huśtawki w ruch. Urządzenie porusza się kilka centymetrów nad ziemią z tego względu przebywanie osób postronnych w pobliżu może spowodować niebezpieczeństwo urazu.

W celu skorzystania z urządzenia zabawowego należy pobrać kluczyk znajdujący się w kasie Palmiarni Miejskiej oraz postępować zgodnie z instrukcją użytkowania. Miejski Zarząd Usług Komunalnych informuje jednocześnie, że osoby zainteresowane częstym korzystaniem z urządzenia mogą otrzymać kluczyk na stałe. W tym celu należy skontaktować się z działem MZUK (32 335-04-15), który nadzoruje place zabaw.