Wiosna z Fryderykiem

Cztery niedzielne wieczory w towarzystwie utworów Chopina.

Andrzej Wierciński i Piotr Alexewicz to kandydaci do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Zanim powalczą o prestiżowe nagrody, wystąpią podczas pierwszego koncertu w ramach gliwickiej Wiosny z Fryderykiem.

15 marca w Palmiarni Miejskiej (park Chopina, ul. Fredry 6) zabrzmią utwory Fryderyka Chopina. W egzotycznej scenerii publiczność usłyszy między innymi Nokturn H-dur nr 1, który Chopin skomponował pod koniec swojego związku z George Sand. Krytycy uważają, że główny temat nokturnu jest wyrazem dojrzałej namiętności słynnej artystycznej pary. To będzie fortepianowa poezja!

Muzykę wybitnego romantyka wykonają dwaj obiecujący pianiści. Andrzej Wierciński jest studentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Ma na koncie nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach muzycznych, gra z renomowanymi orkiestrami. Piotr Alexewicz został laureatem I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina 2020. Kto wie, może czekają ich kariery na miarę Krystiana Zimermana i Rafała Blechacza?

Koncert rozpocznie się o godz. 19.30.

Bilety w cenie 30 zł dostępne od 25 lutego w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz na 2 godziny przed koncertem w kasie Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Bilety zakupione online dotyczą miejsc na parterze.

(źródło: UM Gliwice oraz Teatr Miejski)