Będzie jeszcze ładniej

W Gliwicach przybywa placów zabaw oraz siłowni pod chmurką.

W administracji Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych znajduje się łącznie 56 placów zabaw i 25 siłowni zewnętrznych. Każdego roku odbywają się regularne przeglądy, wymiany urządzeń oraz systematyczne doposażanie obiektów. Większość prac, ze względu na pogodę, wykonywana jest w trakcie sezonu letniego.

W bieżącym roku do grona obiektów rekreacyjno-sportowych dołączyły dwa nowe obiekty:

– siłownia zewnętrzna przy ul. Nad Łąkami

– siłownia zewnętrzna na terenie Placu Grunwaldzkiego

Kilka obiektów zostało doposażonych w nowe urządzenia. Na placu zabaw w Brzezince ustawiono huśtawkę i karuzelę natomiast siłownia zewnętrzna w Wilczym Gardle zyskała dodatkowe stanowiska do ćwiczeń. W Bojkowie i w Brzezince zamontowano specjalne zestawy drążków do Street Workout. Na terenie placów zabaw  przy ulicach Chorzowska, Dolna/Rymera, Horsta Bieńka, Mieszka I, Na Filarze, Planetarna/Piaskowa oraz Rolników/Parkowa część urządzeń została poddana renowacji. W kilku miejscach pod huśtawkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi wykonano nawierzchnię bezpieczną a teren wokół placu zabaw przy ul. Gwiazdy Polarnej został ogrodzony. W listopadzie 2019 roku, zamontowane zostaną nowe huśtawki na placu zabaw znajdującym się w Parku Chopina. Jedną z nich będzie znana już z placu zabaw przy ul. Bekasa, huśtawka „Mama i dziecko”.

W trakcie realizacji jest jeszcze jedno zadanie. W ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019, w Łabędach przy ul. Klasztornej powstaje nowy plac zabaw. Termin wykonania inwestycji przypada na grudzień 2019.