93. Mistrzostwa Polski w Tenisie

Najważniejszy krajowy turniej tenisowy po raz dziewiąty odbędzie się w Gliwicach. W dniach 14-21 lipca na terenie Kortów tenisowych Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach przy ul. Kosynierów 6, odbędą się
93. Mistrzostwa Polski w Tenisie.

Impreza ta zyskuje na popularności. Utalentowanych zawodników notowanych w rankingach WTA oraz ATP, przyciąga na korty tenisowe MZUK do Gliwic nie tylko pula nagród, która w tym roku jest najwyższa w historii MP i wynosi 140 tys. złotych, ale również profesjonalna organizacja, wspaniała atmosfera oraz sportowa rywalizacja na wysokim poziomie, która dostarcza publiczności wielu emocji.

Na przestrzeni tygodnia rozegrane zostaną mecze kobiet i mężczyzn w grze pojedynczej i podwójnej oraz w grze mieszanej.

Organizatorzy spodziewają się rekordowej obsady, gdyż uzgodniony z PZT termin 14-21 lipca przypada bezpośrednio po turnieju wimbledońskim, a więc nie będzie z tego tytułu przeszkód dla najlepszych, w tym także czołowych juniorów. To ważne, gdyż MP to doskonała okazja do konfrontacji młodej generacji polskiego tenisa z zawodnikami doświadczonymi, co zawsze jest ciekawe dla widzów i sztabu szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego.
(źródło: www.mistrzostwapolskitenis.pl)