X Gliwicki Rajd Przygodowy 360°

Zapisy na Rajd już od 1 kwietnia.

Znamy już datę (prawdopodobnie) najfajniejszego rajdu miejskiego w Polsce – 11 i 12 maja odbędzie się X Gliwicki Rajd Przygodowy 360°. Mamy dla was 150 miejsc dla drużyn w zawodach i dodatkowo 85 miejsc dla zespołów na trasie rodzinnej.

Zapisy wystartują 1 kwietnia. Drużyny, które zarejestrują się do 14 kwietnia, zapłacą niższe wpisowe. Warto się pospieszyć nie tylko ze względu na zniżkę – co roku miejsca na listach startowych rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. A w tegorocznej jubileuszowej edycji na uczestników czeka szczególnie dużo atrakcji!

(fot. A.Ziaja/UM Gliwice)

Trasa zawodów będzie miała około 80 km, ale spokojnie – uczestnicy będą nie tylko biegać, ale też pływać kajakiem, jeździć na rolkach i… nie tylko! Ale o tym, co jeszcze ich czeka, dowiedzą się dopiero na starcie. Cała trasa jest wyznaczona na terenie Gliwic. Wystartować można w 4 kategoriach drużynowych: męskiej, żeńskiej/mieszanej, męskiej 90+ (suma wieku członków zespołu powyżej 90 lat) i żeńskiej/mieszanej 90+. Zawody zostaną rozegrane 11 maja.

A 12 maja na starcie zameldują się rodziny. Dla nich przygotowaliśmy trasę krótszą (około 8 km), ale nie mniej ciekawą. Tradycyjnie na trasie rodzinnej chodzi o to, żeby się dobrze bawić i aktywnie spędzić niedzielę – nie ścigamy się na czas.

Regulamin i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie TUTAJ. Miasto Gliwice jak co roku poza zawodami przygotowuje też rodzinny piknik. Szczegóły będziemy ujawniać w następnych tygodniach. Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu do parku Chrobrego 11 i 12 maja. To będzie niezapomniana edycja!

Regulamin

(Źródło: UM Gliwice/mm)