“Fryderyk wśród swoich”

Drugi występ z cyklu koncertów “Wiosna z Fryderykiem”.

Przed nami kolejne występy wspaniałych artystów – tym razem z polskim akcentem. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 11 marca o godzinie 19:30 do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Elżbieta Bilicka – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie  prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Podjęła dalsze studia w Haute École de Musique w Genewie w klasie Nelsona Goernera. Brała udział w licznych konkursach pianistycznych, m.in. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy uzyskując tytuł laureata, nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie koncertu W.A. Mozarta oraz utworów patrona Konkursu (2016). Koncertuje w wielu miastach Polski, Europy, USA.

Michał Dziewior – student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały. Jest laureatem m.in. 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku(2015), IV Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina (2016), III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ”Halina Czerny-Stefańska in memoriam” (2017). Występował  z recitalami w Łazienkach Królewskich, NOSPR, w Żelazowej Woli. W 2015 r. w Filharmonii Berlińskiej koncertował z Das Sinfonie Orchester Berlin, a 2016 na 50. Festiwalu Chopinowskim w Nohant (Francja).