Przyjdź i się zbadaj!

Bezpłatne badania mammograficzne na pl. Krakowskim.

Praca zawodowa, natłok obowiązków nieraz powodują, iż zapominamy o własnym zdrowiu. Okres jesienny to dobry czas, by zacząć dbać o swoje zdrowie i nadrobić zaległości w badaniach profilaktycznych. 15 listopada na pl. Krakowskim stanął mammobus, w którym będzie można wykonać badanie. Zainteresowane panie po wcześniejszej rejestracji mogą zgłaszać się na badania mammograficzne do godz. 17.00. W razie pytań można dzwonić pod numer: 58 325 76 02

Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Warto zatem poświęcić tę chwilę i zadbać o swoje zdrowie.

Z badania mogą skorzystać ubezpieczone panie w wieku od 45 do 74 roku życia, które nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Programu profilaktyki raka piersi.

Kolejna szansa na badania mammograficzne na pl. Krakowskim będzie już w grudniu. Mammobus pojawi się:

  • 1.12.2023 r.
  • 17 – 18.12.2023 r.