Sezonowa atrakcja w Parku Chrobrego

Informacje dot. Ogrodu Świateł. Ogrody czy parki świateł to atrakcje, które w ostatnich latach pojawiają się zimą na terenach zielonych w wielu miastach, zarówno polskich (np. w Ogrodzie Botanicznym oraz Parku Wilanowskim w Warszawie, Parku Kolibkowskim w Gdyni, Parku Lotników Polskich w Krakowie, Parku Źródliska w Łodzi) jak i europejskich (np. Ogród Botaniczny w Berlinie, Ogrody pałacu Eltham oraz park Hampstead Heath w Londynie, Ogród Botaniczny w Rzymie czy Parku Saint-Cloud w Paryżu). Wszędzie są to chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów biletowane atrakcje.

W tym roku tego typu atrakcja pojawi się na części obszaru Parku Chrobrego w Gliwicach. Pierwotnie pod uwagę był brany Park Chopina, jednakże finalnie zdecydowano się na Park Chrobrego, który sąsiaduje z PreZero Areną Gliwice, znajduje się na uboczu ścisłego centrum, ma zarówno dobre dojście pieszo, jak i dogodny dojazd, w pobliżu znajdują się liczne parkingi. Część terenu parku została użyczona firmie organizującej atrakcje, miasto nie chce zarabiać na tym pomyśle, uważamy, że warto, aby w centrum Gliwic istniała tego typu atrakcja dla mieszkańców i gości naszego miasta.

Park Chrobrego jest dostępny dla odwiedzających, jednakże w nieco mniejszej skali, część parku, gdzie nie będzie ekspozycji, jest stale dostępna, a każdy, kto chciałby pospacerować, czy odpocząć na ławce może to zrobić. Teren biletowany nie obejmie m.in. bardzo popularnego placu zabaw, ani górki saneczkowej, dostępna jest również jedna z siłowni zewnętrznych oraz toalety. Płatna atrakcja będzie funkcjonować po zapadnięciu zmroku (w godz. od 16 do 21 w tygodniu, a w weekendy do 22).

Obecnie na terenie parku trwają prace związane z montażem atrakcji.

Czasowa ekspozycja będzie dostępna w parku do końca lutego. Dla odwiedzających przewidziano zniżki, mowa tu m.in. o Gliwickiej Karcie Mieszkańca, czy o studentach. Dla dzieci przewidziano darmowe wejściówki, które będą zostawiane w szkołach, czy przedszkolach.