Targ Lipowy wkrótce czeka tymczasowa przeprowadzka

Zmiany dla sprzedających i kupujących.

Targ Miejski przy ul. Lipowej to miejsce, które w każdy wtorek i piątek tętni życiem. Szeroka oferta produktów osób handlujących przekłada się na spore zainteresowanie wśród kupujących. Plac, na którym funkcjonuje targowisko miejskie, jest obszarem zagospodarowanym, gdzie znajdują się zadaszone stanowiska handlowe, otwarte konstrukcje stalowe, a także stanowiska kontenerowe. Niestety, stan terenu, jak i znajdujące się na nim stanowiska handlowe mają wiele do życzenia. W trosce o bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników Miejski Zarząd Usług Komunalnych podjął się przebudowy gliwickiego targowiska miejskiego.

Teren na czas modernizacji (około 12 – 14 miesięcy)  musi zostać wyłączony z użytku. Jednak by handel mógł się odbywać pomimo modernizacji, zostało wyznaczone nowe, tymczasowe miejsce. Handel na czas przebudowy będzie znajdował się na parkingu B za stadionem Piasta Gliwice (od strony parku), aby kupujący mogli robić zakupy bez większych utrudnień. Przewidziano ponad 100 miejsc dla handlujących.

Ruszył przetarg na dostawę i montaż kontenerów handlowych, które na początku znajdą się w miejscu tymczasowego targu, jednakże docelowo staną na zmodernizowanym terenie targowiska. Sama inwestycja poza zabudową kontenerowych pawilonów handlowych obejmie wykonanie takich elementów jak: remont nawierzchni asfaltowej, wykonanie infrastruktury podziemnej, czy oświetlenie wiat. Opracowany plan modernizacji zostanie wdrożony w życie na jesień br. Więcej szczegółów już wkrótce.

Fot. pixabay.com