Zakończenie sezonu kąpielowego

Koniec wakacji na Czechowicach.

To już ostatnie dni błogiego, wakacyjnego lenistwa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Choć wakacje powoli się kończą, to na osłodę zapraszamy na „Zakończenie sezonu kąpielowego” do Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice. Już 2 września w godz. od 12.00 do 15.00 na przybyłych czekać będzie mnóstwo atrakcji!

Spotkać będzie można wolontariuszy z czworonogami z gliwickiego Schroniska dla Zwierząt. W kąciku adopcyjnym na bliższe poznanie czekać będą psiaki, które szukają nowych domów. To także możliwość, by porozmawiać z wolontariuszami o procedurze adopcji, czy przygotowaniach na nowego członka rodziny.

Nad bezpieczeństwem czuwać będą strażacy ochotnicy z OSP KSRG Gliwice – Brzezinka, a także gliwicka policja. Zaprezentują oni swoje wozy wraz z całym wyposażeniem. Na najmłodszych czekać będzie policyjna maskotka – „Sznupek”.

Osoby, które przyjadą na swoim jednośladzie, mogą skorzystać ze stoiska Straży Miejskiej, by oznakować swój rower, a na śmiałków czekać będą alkogogle oraz narkogogle.

Uczestnicy wydarzenia zobaczą pokazy boksu, szermierki oraz karate.  Zainteresowani będą mogli spróbować swoich sił w krótkich sparingach na ringu, czy powalczyć na szpady.

Nie zabraknie konkursów, gier oraz zabaw. Najmłodsi puszczą wodzę fantazji podczas warsztatów, które poprowadzi Centrum Kultury Victoria. Miejska Biblioteka zadba o dobrą lekturę, a Centrum 3.0 opowie o głosowaniu w Gliwickim Budżecie Obywatelskim.

Wyjątkowy koncert na Czeszkach zagra Orkiestra Dęta „Huta Łabędy” pod batutą Joachima Wyleżoł. Całą imprezę poprowadzi oraz zadba o dobrą muzykę Radio CCM.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!