Otwarcie w gwiazdorskiej obsadzie

Wkrótce otwarcie Nowego Centrum Gliwic.

Skwer Europejski i pobliski parking nad DTŚ, plac przed dworcem PKP, plac Piastów, ul. Piwna z nową zabudową biurowców w tle – właśnie tam w niedzielne popołudnie i wieczór 10 września na gliwiczan i gości z regionu czekać będą atrakcje i niespodzianki. Temat przewodni – nowe centrum miasta wykreowane dzięki wielkiej przebudowie układu drogowego po południowej stronie dworca i stworzeniu Centrum Przesiadkowego. Start imprezy – godz. 15.00.

W bajecznie kwitnącej późnym latem przestrzeni skweru Europejskiego szykuje się muzyczno-taneczna podróż po Europie. Nie zabraknie największych przebojów Starego Kontynentu, pokazów tanecznych i nauki tańca, food trucków czy quizu wiedzy o Europie. O godz. 18.30 przewidziano oficjalne uroczystości związane z otwarciem Nowego Centrum Gliwic, a o godz. 19.00 – udostępnienie dla ruchu kołowego odcinków ulic Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego.

Przearanżowana przestrzeń placu dworcowego z barwnymi rabatami kwietnymi, szpalerami młodych platanów, nową fontanną i klimatycznymi latarniami miejskimi na cztery popołudniowo-wieczorne godziny stanie się… wielkim placem zabaw! Dla małych globtroterów, miłośników kolei, sprytnych Zoś Samoś i majsterkowiczów przygotowano warsztaty, gry i zabawy z motywem kolejowym i podróżniczym.

Wszystkich entuzjastów turystycznych wycieczek objazdowych z przewodnikiem zachęcamy do stawienia się 10 września na placu Piastów. Począwszy od godz. 15.00, co pół godziny będzie można udać się w wygodną podróż po nowym centrum miasta. Eksploracja Nowego Centrum Gliwic pieszo lub rowerem też wchodzi w grę – grę terenową organizowaną dla wszystkich chętnych, którzy między godz. 15.00 i 19.00 stawią się w kompleksie biurowców przy ul. Piwnej.

Wisienką na torcie imprezy otwarcia Nowego Centrum Gliwic będzie muzyczna podróż, w którą zabiorą mieszkańców i turystów zespoły Baranovski oraz Feel. Między godz. 19.00 i 22.00 śródmiejski parking nad Drogową Trasą Średnicową będzie rozbrzmiewał ich hitami z ostatnich lat. To gratka dla miłośników m.in. „Czułego miejsca”, „Momentów”, „Nie mamy nic”, „Gotowych na wszystko” czy „Naszych słów naszych dni”. Miasto Gliwice zaprasza!

Źródło: UM Gliwice