Międzynarodowy Dzień Psa w Centrum Handlowym

Okazja, by bliżej poznać mieszkańców gliwickiego schroniska.

26 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji Centrum Handlowe przy ulicy Lipowej odwiedzą czworonogi ze Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach. Nie tylko psiaki wpadną z wizytą do Forum, spotkać będzie można także koty. Kupujący w godzinach od 14.00 do 17.00 na scenie głównej na poziomie 0, będą mogli poznać bliżej 10 psiaków oraz blisko 10 kotów, które czekają na nowy dom. Osoby zainteresowane adopcją będą mogły porozmawiać na miejscu z wolontariuszami, którzy doradzą, jak należy się przygotować na nowego pupila w domu oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Zwierzęta do adopcji będą przekazywane w schronisku, co pozwoli zainteresowanym osobom przemyśleć decyzję o przygarnięciu zwierzęcia do domu.

Oprócz głównych bohaterów, jakimi będą mieszkańcy schroniska, przygotowane zostaną pokazy, czy warsztaty dla rodzin. Wspólnie będzie można uszyć legowisko dla psa, pierwszy dla własnego pupila, kolejne wykonane podczas warsztatów zostaną przekazane do schroniska.

19 sierpnia miał miejsce Międzynarodowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, w związku z tym powstała akcja bezpłatnej sterylizacji zwierząt. Mieszkańcy, którzy posiadają zwierzaki, będą mogli skorzystać z akcji, wystarczy zgłosić się podczas wydarzenia do wolontariuszy.

Międzynarodowy Dzień Psa to dobra okazja na adopcję najlepszego czworonożnego przyjaciela. Jeśli ktoś nie ma możliwości, by adoptować, jednak ma nadmiar wolnego czasu, to powinien rozważyć wolontariat. Osoby, które chcą wspomóc schronisko, mogą przynieść karmę dla zwierząt.

Obecnie schronisko zamieszkuje 95 psów i 130 kotów.