Najnowsze zadania

Słów kilka o zakończonych niedawno inwestycjach.

Gliwickie place zabaw pięknieją z każdym rokiem. W lipcu Miejski Zarząd Usług Komunalnych oddał do użytku zmodernizowany obiekt na skwerze 700-lecia przy ul. Dolnej/Rymera. W ramach Budżetu obywatelskiego wymieniono dwa wyeksploatowane urządzenia na nowe oraz wykonano nawierzchnię z bezpiecznych mat przerostowych.

Huśtawka „warkocz” to pierwsze tego typu urządzenie na placach zabaw administrowanych przez MZUK.  Zamontowano również wielofunkcyjną piaskownicę wyposażona m.in. w różne tablice edukacyjne, domek z siedziskami i dwuspadowym daszkiem oraz zjeżdżalnią. Do dyspozycji dzieci jest także trójstanowiskowa huśtawka z różnego typu siedziskami, m.in. bocianim gniazdem.

Kolejne nowe zadanie to plac zabaw przy ul. Chałubińskiego wykonany również w ramach Budżetu obywatelskiego.

Obszerny plac zabaw z huśtawkami, kiwakami i urządzeniami wielofunkcyjnymi, wyposażonymi m.in. w zjeżdżalnię, elementy edukacyjne, małą ściankę wspinaczkową i przeszkody do pokonania. Teren został wyłożony bezpiecznymi matami, powstały nowe chodniki, stojaki na rowery i ławki z oparciami. Cały teren placu zabaw został ogrodzony.

Dodatkowo w ramach zadań własnych, Miejski Zarząd Usług Komunalnych wykonał nowe boisko wyposażone w słupki do siatkówki i piłkochwyt.