Stroimy miasto

Rozpoczynamy przygotowanie miasta do zbliżających się świąt! Bożonarodzeniowy klimat podkreślą choinki, bombki, świetlne tunele, figury aniołów.

Tradycyjnie już uruchomienie pierwszych świątecznych iluminacji planowane jest w okolicy 6 grudnia. Żeby jednak tak się stało, przygotowania muszą rozpocząć się odpowiednio wcześniej. Nie tylko w centrum miasta, ale także w poszczególnych dzielnicach w najbliższym czasie będzie można obserwować działania naszych pracowników.

Przy ul. Zwycięstwa – przed budynkiem urzędu i na skwerze nad DTŚ – pojawią się efektowne choinki. Specjalną oprawę zyska Rynek, gdzie odbywać będzie się jarmark bożonarodzeniowy. Pracownicy MZUK mają specjalne zadanie – przygotują domki, w których wystawcy będą prezentować swoje towary. Na balkonie ratusza ustawiona zostanie choinka. Udekorujemy Palmiarnię – przed wejściem stanie choinka, a na budynku zawisną figury aniołów. Świetlne tunele staną w miejscu fontanny na Placu Piłsudskiego oraz na Placu Grunwaldzkim. Poza tym na Grunwaldzkim pojawi się nowość – między gałęziami drzew zawiśnie efektowna girlanda (to zadanie, które zrealizujemy w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego). To tylko przykłady. W sumie miasto rozbłyśnie milionem światełek, które będą cieszyć oko do połowy stycznia.