Ostatnia w tym roku wyprzedaż garażowa

Już w najbliższą niedzielę (17.10) ostatnia w tym roku szansa na wietrzenie szaf, piwnic, strychów i garaży. Od rana na placu Krakowskim będzie odbywać się wyprzedaż garażowa.

Pierwsza wyprzedaż garażowa w Gliwicach zorganizowana została 15 maja 2016 roku. Inspiracją dla pomysłodawców były podobne wydarzenia organizowane w całej Polsce.

Na placu Krakowskim spotykają się miłośnicy staroci, swoje stare zabawki sprzedają dzieci, szczególnie panie – wymieniają się ubraniami. Wszystko za kilka, kilkanaście złotych. Z każdą kolejną edycją rośnie zainteresowanie imprezą i liczba uczestników. Podczas najbardziej licznych edycji liczna „stoisk” sięga 150. Od tego roku uczestnicy nie płacą (wcześniej opłata wynosiła złotówkę).

Pomysłodawcą utworzenia „pchlego targu” jest radny Osiedla „Śródmieście” Marek Bieniek. – Chcemy zintegrować mieszkańców miasta wokół tej inicjatywy, a przy okazji dać im możliwość pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów zalegających w szafach, piwnicach, strychach czy garażach oraz nabycia innych, niekiedy unikatowych, za niewielkie pieniądze. Pomagać nam będzie Stowarzyszenie Rodziców „Jedynka” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach. To nie ma być kolejne targowisko, ale miejsce gdzie można naszym rzeczom dać „drugie życie”, a przy okazji spotkać się ze znajomymi.

W latach 2016-2019 na wyprzedaży garażowej spotykaliśmy się pięć razy – począwszy od maja. W 2020 zaczęliśmy od czerwca, skończyliśmy w październiku. Ten rok dla pchlego targu na Krakowskim zaczął się pechowo – w kwietniu i maju plany pokrzyżowała pogoda. Natomiast kolejne wyprzedaże – od czerwca – można nazwać już sukcesem. Październikowa edycja będzie ostatnią w tym roku. Początek o godzinie 8:00.

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA NA FACEBOOK’U

Przypominamy, że wyprzedaż garażowa nie jest jedynym miejscem, które warto tego dnia odwiedzić. Przy ulicy Lipowej odbywać będzie się Giełda staroci.