Święto braci mniejszych

4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Ustanowiony m.in. by zwrócić uwagę na sytuację zwierząt bezdomnych, problem nielegalnych hodowli, istotę sterylizacji. Właśnie tego dnia szczególnie zachęcamy do świadomych adopcji.

W Gliwicach Schronisko dla bezdomnych zwierząt ma siedzibę przy ul. Wschodniej. Każdego roku trafia tam około 1000 zwierząt. Na szczęście m.in. dzięki skutecznym akcjom promującym działalność gliwickiego azylu (na przykład Bieg na 6 łap, Wystawy Kotów Nierasowych) oraz prężnie działającym mediom społecznościowym (m.in. profil Schroniska na Facebook’u), niemal tyle samo zwierząt wraca do swoich właścicieli lub znajduje nowych opiekunów. Aktualnie przy ul. Wschodniej na nowy dom czeka około 80 psów i 150 kotów.

Więcej o działalności Schroniska, programie opieki nad zwierzętami oraz o bezpłatnej kastracji i sterylizacji zwierząt pisaliśmy TU.

Jak adoptować?

Na początek okaż serce i chęć pomocy. Pamiętaj, że bierzesz do swojego domu psa lub kota, którego być może los dotkliwie doświadczył. Potrzeba będzie dużo cierpliwości. Odpowiedz sobie na pytanie, co jeżeli zwierzak zniszczy Twoją ulubioną sofę, będzie głośno szczekał na spacerach, co jeżeli okaże się, że potrzebne jest drogie leczenie weterynaryjne? Jeżeli jesteś na to gotowy, skontaktuj się ze Schroniskiem. Pracownicy i wolontariusze pomogą Ci przy formalnościach.