WF w krytej pływalni

We wrześniu w krytych pływalniach MZUK tradycyjnie już ruszą bezpłatne zajęcia pływania dla klas III. Ważne! Do końca czerwca czekamy na zgłoszenia od szkół zainteresowanych udziałem w programie.

W Gliwicach już od kilkunastu lat darmowe zajęcia pływania to alternatywa dla tradycyjnych lekcji wychowania fizycznego. Propozycja skierowana jest przede wszystkim dla trzecioklasistów, ale jeżeli pozwoli na to obłożenie miejskich pływalni – skorzystają także starsi uczniowie. Decyzją Prezydenta Miasta Adama Neumanna kolejna edycja ruszy w nowym roku szkolnym.

– Od września tradycyjnie już startujemy na miejskich pływalniach z „basenowymi wuefami” dla klas III i doskonaleniem nauki pływania dla starszych klas podstawówek. Na szlaku zwiększania sportowej aktywności dzieci i młodzieży szkolnej poprzez pływanie jesteśmy liderem. Dzięki zaangażowaniu i działaniom miasta każde dziecko kończące szkołę podstawową w Gliwicach ma szansę faktycznie nauczyć się pływać i czuć się w wodzie swobodnie i bezpiecznie. To umiejętność, która przydaje się w całym życiu. Tak rozpoczęła swoją przygodę z pływaniem gliwiczanka Dominika Kossakowska, która zakwalifikowała się na igrzyska olimpijskie w Tokio – podkreśla Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic odpowiedzialna m.in. za sferę edukacji i sportu w mieście (cytat za gliwice.eu).

Zajęcia odbywają się w trzech miejskich pływalniach – Mewie przy ul. Mewy 36, Delfinie przy ul. Warszawskiej 35 i Olimpijczyku przy ul. Oriona 120. W roku szkolnym, który właśnie się kończy, do programu przystąpiły 23 szkoły (Mewa – 10, Delfin – 10, Olimpijczyk – 3). Na organizację zajęć miasto przeznaczyło w minionym roku ok. 140 tys. zł.

Na realizację programu w krytych pływalniach zarezerwowane są godziny do 15:00, kiedy obiekty są w pełnej gotowości, a nie ma jeszcze klientów indywidualnych. Lekcja pływania trwa 45 minut, czyli dokładnie tyle, ile godzina lekcyjna. Z dziećmi pracuje instruktor zatrudniony przez MZUK. Szkoły, które chcą skorzystać z takiej formy zajęć, do 30 czerwca mailowo powinny zgłosić to na adres mzuk@mzuk.gliwice.eu.