Wrak Race “Majówka” na Giełdzie

Po przerwie spowodowanej pandemią na teren Giełdy samochodowej w Gliwicach wraca Wrak Race. Załogi, w samochodach o wartości mniejszej niż 1000 zł, będą walczyć o jak największą liczbę okrążeń.Zawody odbędą się w niedzielę 30.05.2021 na przygotowanym torze na terenie Giełdy Samochodowej w Gliwicach przy ul. Kujawskiej 112. Start o godz. 10:00.

O co chodzi z Wrak Race? O dobrą zabawę, realizację pasji i hobby uczestników! Jak tłumaczą organizatorzy – podczas wydarzenia promowane są także bezpieczne zachowania na drodze.

Wystarczy samochód osobowy o wartości nie przekraczającej 1000zł (jeśli jest zasilany gazem LPG zbiornik musi być pusty) i chęć dobrej zabawy – każdy z zawodników ma do przejechania do 45 minut po naszym torze. Zwycięzcą zostaje ten uczestnik, któremu w tym czasie uda się pokonać jak największą liczbę okrążeń. Startujemy po 12 samochodów – 3 pierwsze miejsca pozwalają na udział w biegu półfinałowym, następnie 18 samochodów startuje w 2ch biegach półfinałowych (po 9 pojazdów 15 minut). Wielki finał to 8 samochodów – po 3 z każdego biegu finałowego oraz zwycięzcy biegów „Ostatnie Tchnienie”.

Jak podają organizatorzy, dopuszczony jest udział kibiców z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (wstęp płatny). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.wrak-race.pl.