Zmiany przy ul. Lipowej. Na plus!

1 kwietnia– decyzją władz miasta – MZUK przejmuje zarządzanie nad targowiskiem przy ul. Lipowej. Celem jest wykonanie kompleksowej modernizacji, podniesienie standardu obsługi oraz warunków sprzedaży.

Stali klienci nie muszą obawiać się, że stracą ulubione miejsce zakupów. Targowisko będzie niezmiennie czynne we wtorek i piątek od godz. 6:00. W każdą drugą i ostatnią niedzielę miesiąca przy ul. Lipowej będzie odbywać się giełda staroci. Wyjątkiem są dni świąteczne.

W najbliższych miesiącach targowisko czekają jednak zmiany. Na plus! Jeszcze w tym roku MZUK wybierze wykonawcę projektu kompleksowej modernizacji. Na 2022 planowana jest realizacja. Na terenie targowiska pojawią się pawilony, boksy i stanowiska targowe. Miejsca handlu w części będą zadaszone. Przyszły kształt targowiska – w specjalnej ankiecie – aktualnie konsultujemy ze sprzedawcami z targowiska przy ul. Lipowej. Pytamy m.in. o zainteresowanie rozszerzeniem działalności targowiska na więcej dni handlowych. Mamy nadzieję, że w efekcie powstanie miejsce przyjazne i klientom i sprzedawcom, gdzie będzie można kupić świeże, ekologiczne towary wysokiej jakości od bezpośredniego wytwórcy.

Przypominamy również, że targowisko powstaje też w innej części Gliwic – na Koperniku. Prace już się rozpoczęły. 12 stanowisk handlowych powinno być gotowych w drugiej połowie roku.

(fot. Pixabay)