Mewa i Delfin

Kryte pływalnie przygotowują się do ponownego otwarcia.

Po długim okresie zamknięcia spowodowanego sytuacją związaną z wirusem COVID-19, obiekty Mewa i Delfin zostaną udostępnione mieszkańcom. Ponowne otwarcie pływalni przy ul. Warszawskiej oraz przy ul. Mewy, nastąpi w poniedziałek, 14 września.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami jak również w trosce o bezpieczeństwo zarówno klientów jak i pracowników, na terenie pływalni wprowadzone zostaną odpowiednie zasady sanitarne.  Najważniejsze z nich to zachowanie dystansu 1,5 metra pomiędzy poszczególnymi osobami, obowiązek zakrywania ust i nosa jak również ograniczenia w ilości osób bezpośrednio korzystających z pływalni (Mewa 52 osoby, Delfin 60 osób).

Po otwarciu pierwszej pływalni tj. „Olimpijczyka”, można już zauważyć, że wprowadzone obostrzenia sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Osoby korzystające z pływalni stosują się do wszelkich zasad obowiązujących na terenie całego obiektu. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zarówno klientów jak i pracowników, pływalnie będą mogły nadal funkcjonować jednak w mniejszym niż dotychczas zakresie.

Nowe zasady będą obowiązywać tak długo jak wymagać będzie tego panująca sytuacja. Miejski Zarząd Usług Komunalnych na bieżąco będzie dostosowywał istniejące obostrzenia do obowiązujących przepisów.