33. “Bieg na 6 łap”

W pierwszą sobotę lutego rozpoczniemy kolejny rok z popularnymi spacerami.

„Bieg na 6 łap” to cieszące się ogromną popularnością, zarówno wśród mieszkańców Gliwic jak i okolicznych miast, spotkania z psami ze Schroniska dla zwierząt przy ul. Wschodniej 56.

Organizując pierwszy bieg w marcu 2016, nikt chyba nie spodziewał się tak ogromnego zainteresowania. Początkowo,
w planach były wspólne biegi jednak z czasem okazało się, że spacery w gronie rodziny i psiaków ze schroniska to fajny sposób spędzenia wolnej soboty. Świadczy o tym przede wszystkim frekwencja sięgająca średnio 200 osób podczas każdej edycji. Indywidualnie czy też w grupach, każdy idzie w swoim tempie bez pośpiechu bez liczenia czasu na „mecie”. Liczy się tylko główny cel akcji – pokazać, że bezdomne zwierzaki niczym nie różną się od pozostałych.

Za nami już trzydzieści dwa spotkania – przed nami jeszcze dużo, dużo więcej. Podobnie jak w roku ubiegłym tak i teraz „Bieg na 6 łap” odbywać się będzie cyklicznie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca z wyjątkiem maja – tutaj spotykamy się w drugą sobotę. Tradycyjnie w miesiącach wakacyjnych tj., lipiec i sierpień biegi nie będą się odbywały.

Wszystkich chętnych na najbliższy spacer w towarzystwie podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Gliwicach, zapraszamy w sobotę, 1 lutego o godzinie 11:00. Zapisy na bieg możliwe drogą elektroniczną lub na miejscu w biurze biegu. Więcej szczegółów dostępnych w wydarzeniu na profilu Facebook.

W biegu uczestniczyć będą między innymi:

ARBUZIK

BLONDYN

KAJA

LEMUŚ

WALDUŚ