Palmiarnia z rekordem!

W roku 2019 najpiękniejsze gliwickie tropiki osiągnęły rekord frekwencji.

Poprzedni rok okazał się rekordowy jeśli chodzi o ilość zwiedzających. W ciągu całego, 2019 roku, Palmiarnię Miejską w Gliwicach odwiedziło 201401 osób co daje najlepszy wynik w dotychczasowej historii obiektu. Z miejskich tropików chętnie korzystały zarówno osoby indywidualne, rodziny jak i grupy zorganizowane. Tych ostatnich zarejestrowano aż 1470.

Dziękując za dotychczasową obecność, Palmiarnia Miejska planuje kolejne atrakcje. Pierwsza z nich już niedługo. W dniach od 11 do 26 stycznia a więc przez cały okres szkolnych ferii zimowych, w ramach wystawy będzie można podziwiać wspaniały gatunek ryb z rodzaju Discus – czyli popularnie zwane Paletki. Na terenie pawilonu tropikalnego, w dużych akwariach prezentować się będą różne odmiany tych jakże trudnych w hodowli rybek. Okazja do zwiedzania będzie o tyle większa, że w czasie ferii zimowych obiekt będzie otwarty także w poniedziałki tj. 13.01. oraz 20.01. w godzinach od 9:00 do 18:00.

Na zwiedzanie Palmiarni Miejskiej i podziwianie znajdujących się tam odmian roślin zapraszamy również w najbliższy poniedziałek, 6 stycznia w godzinach 10:00 -18:00.