W kolorowej oprawie

W mieście pojawiają się pierwsze ozdoby świąteczne.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych rozpoczął prace przy zdobieniu miasta na święta.

Zarówno w centrum jak i w poszczególnych dzielnicach Gliwic zamontowano pierwsze elementy. Gliwicki Rynek już przekazuje świąteczną atmosferę. Jarmark, choinka i piękne ozdoby, wprowadzają w prawdziwy świąteczny nastrój. Parki, skwery i osiedla zyskują znane już przez mieszkańców ozdoby. Tradycyjnie na przełomie listopada i grudnia, rozpoczyna się montaż dużych choinek. Jako pierwsza, pojawi się choinka przy ul. Dworcowej. Tuż obok ustawione zostaną sanie Mikołaja.

W najbliższym czasie rozpoczną się pracę przy montażu najbardziej okazałej ozdoby – choinki na skwerze nad DTŚ. Ubrana w połyskujące ringi, czerwone i złote bombki oraz ozdoby przypominające duże płatki śniegu, będzie zdobić wjazd do centrum Miasta. Przepiękne elementy dekoracyjne będą widoczne zarówno w ciągu dnia jak i po zmroku.

Spacerując po mieście, mieszkańcy będą mieli okazję przejść pod tunelem świetlnym przypominającym zimową fontannę na Placu Piłsudskiego, zwiedzić bombkę na skwerze Doncaster jak również zrobić zdjęcie przy choince ustawionej przed Urzędem Miejskim.

Miliony świątecznych lampek rozbłysną w Gliwicach w okolicach 6 grudnia i mienić się będą aż do końca stycznia 2020 roku.