“Miniatury i ich wielkie cykle”

Trzecia odsłona tegorocznej “Wiosny z Fryderykiem” w Palmiarni Miejskiej. Zapraszamy na kolejny występ oraz wspaniałe spotkanie z utworami Chopina. W najbliższą niedzielę, wystąpi pianista Alberto Nosé.

Laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im.F.Chopina w Warszawie w 2005r. (V nagroda). Laureat najważniejszych nagród na wielu prestiżowych konkursach w Santander, Helsinkach, Piargi, Pardenone, Wenecji, Paryżu (konkurs im. Marquerity Long i Jacquesa Thibaud).

Jest absolwentem Konserwatorium w Veronie. Studiował u Prof. Franco Scali, Borysa Pietruszańskiego i Leonida Margariusa na Międzynarodowej Akademii Pianistycznej „Inocontri col Maestro” w Imoli uzyskując w 2005 r. tytuł Piano Maestro.

Sukcesy konkursowe otworzyły mu drogę do najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Queen Elizabeth Hall i Royal Festival Hall w Londynie, Konzerthaus w Berlinie, Salle Pleyel w Paryżu, Suntory Hall w Tokio, Auditorio do MASP w Sao Paulo. Występuje w programach solowych, koncertach kameralnych oraz z orkiestrami symfonicznymi.

Dyskografia pianisty obejmuje nagrania Chopina, Mozarta, Beethovena oraz Sonaty op.17 Johanna Christiana Bacha (premiera światowa odbyła się w 2008r). Prowadzi kursy mistrzowskie m.in. w Genewie ,Nowym Jorku w Japonii. Współpracuje z wytwórnią fonograficzną Nexos.