Świąteczne przygotowania

Do świąt jeszcze miesiąc ale pierwsze prace przy ozdabianiu miasta już ruszyły.

Tradycyjnie o tej porze roku, pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych prężnie działają nad stworzeniem “magii świąt”. Od kilku dni w różnych dzielnicach miasta ozdabiane są latarnie – na placu Krakowskim pojawiły się pierwsze choinki, które każdego roku mienią się tuż po zmroku. Świąteczne dekoracje pojawią się także na osiedlach, obrzeżach miasta oraz w centrum.

Jeszcze nie świąteczne ale równie piękne iluminacje świetlne pojawiły się na fontannach. Zimowe ozdoby montowane są każdego roku na Placu Piłsudskiego i na Skwerze Dessau. Kolorowe światełka zastępują tryskającą przez sezon letni wodę.

Duża, przestrzenna, czerwona bombka ustawiona zostanie na skwerze za Urzędem Miejskim, a przed wejściem głównym, tuż obok fontanny pojawi się choinka. Na Rynku staną drewniane domki, które będą służyły jako stoiska w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Świątecznego klimatu dopełniać będzie choinka ustawiona na balkonie Ratusza oraz Szopka Bożonarodzeniowa.

Na przełomie listopada i grudnia ruszą pracę nad ustawianiem dwóch największych dekoracji w Gliwicach. Znana od lat choinka przy ul. Dworcowej oraz ustawiona minionego roku po raz pierwszy, choinka na skwerze nad DTŚ. Łuk świetlny na Placu Grunwaldzkim na spacery zapraszać będzie dopiero w drugiej połowie grudnia. Miliony światełek w różnych kolorach i miejscach ozdabiać będą Gliwice począwszy od 6 grudnia aż do pierwszych dni nowego roku.

… iii w wersji dookoła 🙂 check this out! 😛

Gepostet von Mosquidron – foto i video z lotu komara am Freitag, 15. Dezember 2017