Moto weekend – Giełda Samochodowa 19 i 20 maja

Piękne motocykle i równie piękne chociaż już nieco nadwyrężone samochody.

Dwa motoryzacyjne wydarzenia, dwa zupełnie inne światy – wszystko w jednym miejscu na terenie Giełdy Samochodowej w Gliwicach przy ul. Kujawskiej 112.

W sobotę, 19 maja odbędzie się pierwszy rajd motocyklowo – historycznyI WRM Poker Run po fortyfikacjach  śląskich. Dzięki współpracy Klubu WRM MC oraz Stowarzyszenia na rzecz zabytków fortyfikacji PRO FORTALICIUM możliwe będzie zwiedzenie kilku ciekawych obiektów. Jednym z punktów rajdu jest organizowana w Gminie Wyry, inscenizacja Bitwy Wyrskiej – Bój o Gostyń 2018.

Jednocześnie na terenie Giełdy Samochodowej w Gliwicach tuż przy siedzibie Klubu, odbywać się będzie akcja MOTOSERCE Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, jest ideą wynikającą z potrzeby serca i chęci do działania.


Przebieg akcji uświetnią koncerty zespołów takich jak: Great Line, Imperative, MjusiQ, MC Electric cover band. Klub WRM MC przewiduje także wiele atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych!

Drugiego dnia weekendu, w niedzielę 20 maja odbędzie się kolejna edycja WRAK-RACE Silesia. Wiosenne wyścigi, wysłużonych już pojazdów rozpoczną się o godz. 9:00 na specjalnie przygotowanym terenie Giełdy Samochodowej w Gliwicach przy ul. Kujawskiej 112.  WRAK-RACE Silesia to mordercze wyścigi samochodów które „lata świetności” mają już za sobą, a ich wartość nie przekracza 1000zł. Każdy z zawodników ma do pokonania 20 minut na przygotowanym przez organizatorów torze w biegu kwalifikacyjnym, po którym odbywają się 15-minutowe półfinały i emocjonujący finał.

Dla zawodników, którzy nie zakwalifikują się do półfinałów, organizatorzy przewidzieli 15 minutowy bieg „ostatnie tchnienie”.  Jak informują organizatorzy – Na liście startowej obok stałych uczestników i zespołów pojawią się panie oraz nowi zawodnicy z różnych regionów kraju.