Cztery łapy i…

…kolejny “Bieg na 6 łap” – już w sobotę, 17 marca o godzinie 11:00.

W marcu 2016 roku gliwickie Schronisko dla zwierząt włączyło się w ogólnopolską akcję “Bieg na 6 łap”. Od tego czasu, MZUK zorganizował już piętnaście edycji tej wciąż popularnej akcji. Głównym celem całej inicjatywy jest promocja adopcji zwierząt przebywających w schronisku. Dzień otwarty, kiedy każdy może przyjść i wyprowadzić psiaka na spacer jest okazją do lepszego poznania i pokazania potencjału bezdomnych zwierząt.

Frekwencja na biegach wciąż rośnie a grono chętnych mieszkańców do wspólnej zabawy cały czas się powiększa, dlatego przypominamy główne zasady.

„Bieg na 6 łap” to promowanie zarówno adopcji zwierząt jak i aktywności fizycznej przez wspólny spacer z podopiecznym schroniska. Trasa biegu jest wcześniej oznaczona i wynosi ok 3 km ale to od uczestnika zależy czy wykona jedno czy więcej okrążeń. Bieg to przede wszystkim dobra zabawa a więc nie ma tutaj mowy o rywalizacji i zajmowaniu miejsca na podium. W celu zmniejszenia kolejek i sprawnego wydawania zwierząt, uruchomione zostały zapisy przyjmowane w wersji elektronicznej. Istnieje również możliwość zapisania się osobiście, na miejscu w dniu biegu.

Biuro biegu będzie znajdowało się przy bramie głównej Schroniska, ul. Wschodnia 56 Gliwice-Sośnica gdzie o godzinie 11:00 rozpocznie swoją pracę.

Uczestnikiem „Biegu na 6 łap” może być każdy ale tylko osoba pełnoletnia może otrzymać zwierzaka pod opiekę.


Szczegółowe zasady biegu.