Górski festiwal

W pierwszy weekend marca, po raz ósmy odbędzie się Festiwal Górski Wondół Challenge.

Wielkie święto ludzi gór wystartuje 2 marca w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zaprezentowane zostaną filmy o minionych dokonaniach polskich lodowych wojowników na górze K2: film o pierwszej wyprawie z 1987/1988, której kierownikiem był Andrzej Zawada oraz tej z 2002/2003 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Na temat K2 oraz aktualnej wyprawy wypowie się także w swojej prelekcji szef Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera – Janusz Majer.

W trakcie festiwalu Górskiego Wondół Challenge będzie również okazja zobaczyć najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival oraz wielokrotnie nagradzany film “Mama” o najbardziej utytułowanej polskiej wspinaczce Kindze Ociepce-Grzegulskiej.

W programie festiwalu również spotkania z ciekawymi osobami jak i warsztaty, na których będzie można uzyskać informacje jak przygotować się na samodzielny trekking. Jednak największą gwiazdą wieczoru będzie Aleksander Doba – podróżnik, kajakarz i zdobywca, o którego wyczynach usłyszał cały świat.

Na sobotę i niedzielę Festiwal Górski Wondół Challenge przenosi się do Szczyrku gdzie również nie zabraknie atrakcji a goście będą mogli zobaczyć m.in. Simone Moro – włoskiego wspinacza, alpinistę, i himalaistę, pierwszego zimowego zdobywcy Sziszapangmy, Makalu, Gaszerbrum II oraz Nanga Parbat – informują organizatorzy.

Partnerem Festiwalu Górskiego Wondół Challenge jest Miasto Gliwice.

Na wszystkie filmy, warsztaty i prelekcje wstęp będzie wolny!