Giełda Samochodowa na nowo

Modernizowany wciąż teren Giełdy samochodowej sprawia, że handel w tym miejscu jest wiecznie żywy.

Początki giełdy samochodowej sięgają lat osiemdziesiątych. Mieszkańcy Gliwic i okolic zapewne pamiętają jak było kiedyś a jak giełda prezentuje się dzisiaj. Na przełomie ostatnich lat przeprowadzono wiele inwestycji, które wpłynęły na poprawę komfortu zakupów. Osobom oferującym swoje produkty poprawiły się także warunki umożliwiające ich sprzedaż.

Giełda podzielona jest na cztery sektory:

  • części samochodowe – gdzie można zaopatrzyć się w nowe i używane części samochodowe, akcesoria, materiały eksploatacyjne, chemie kosmetyczną do samochodów, gadżety, itp. Prowadzona działalność jest detaliczna i hurtowa. Z oferty tego sektora korzystają też warsztaty samochodowe – kupują narzędzia oraz ubrania robocze i materiały BHP
  • sprzedaż samochodów – na którym odbywa się handel pojazdami (osobowymi, dostawczymi, ciężarowymi) oferowanymi przez firmy, komisy i osoby prywatne
  • targowisko – to miejsce handlu odzieżą, artykułami spożywczymi, chemią gospodarczą itp.
  • dom i otoczenie – gdzie można kupić meble, elementy małej architektury ogrodowej, piece grzewcze, płoty, ogrodzenia, bramy, nowy i używany sprzęt AGD oraz wszystko, co potrzebne do urządzenia domu i ogrodu.

Budowa DTŚ, modernizacja ul. Błonie, remont nawierzchni ciągów pieszych – to wszystko sprawia, że Giełda samochodowa tętni życiem w każdą niedzielę handlową ale nie tylko. W tygodniu działają znajdujące się na tym terenie sklepy z częściami samochodowymi i wyposażeniem dla warsztatów oraz komisy oferujące w ciągłej sprzedaży kilkaset samochodów. Natomiast w każdy poniedziałek w hali znajdującej się tuż przy budynku biura giełdy, działa Giełda akwarystyczno – zoologiczna.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych planuje utworzenie na terenie giełdy dużego Centrum Zakupu Pojazdów funkcjonującego we wszystkie dni tygodnia. Tradycyjna Giełda Samochodowa oczywiście będzie funkcjonować nadal w każdą niedzielę.  Centrum w założeniu to komisy, wypożyczalnie pojazdów, maszyn, przyczep, usługi motoryzacyjne itp. W związku z tym MZUK przeznacza część terenu działek położonych wzdłuż ulic Błonie, Kujawskiej i DTŚ oraz pawilony do wynajmu. O wszystkie szczegóły można dopytać telefonicznie lub uzyskać informacje osobiście w biurze Giełdy Samochodowej w Gliwicach przy ul. Błonie 12.