Małe zmiany w czasie ferii

Zmiany godzin otwarcia obiektów MZUK w czasie ferii zimowych.

Dzieci czekają już niecierpliwie na ostatni dzwonek lekcyjny przed feriami zimowymi. Gliwice rozpoczynają ferie zimowe więc pora na skrót informacji dotyczących obiektów MZUK.

Palmiarnia Miejska
Czas na tropiki jest zawsze dobry. W czasie ferii zimowych, obiekt będzie można zwiedzać również w poniedziałki do czego serdecznie zachęcamy. Poza stałymi atrakcjami, które można podziwiać przez cały rok, przygotowana została wystawa ryb akwariowych o której pisaliśmy wcześniej.

Lodowisko “Piruet”
Miłośnicy jazdy figurowej na lodzie i amatorzy zimowych atrakcji, skorzystać mogą z oferty sztucznego lodowiska “Piruet” zlokalizowanego tuż przy krytej pływalni “Olimpijczyk”. Obiekt będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 do 20:00 – z przerwą techniczną w tygodniu między 14:00 -15:00.

Kryte pływalnie
Wszystkie pływalnie będą otwarte w standardowych godzinach. Z tą jednak różnicą, że w godzinach dopołudniowych nie będzie zajęć szkolnych a więc pływalnie będą dostępne od samego rana.

Przypominamy jednocześnie o zachowaniu ostrożności w czasie ferii zimowych. Należy bawić się z głową i pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne
  • na stoku narciarskim czy lodowisku pamiętaj o kasku
  • nie zjeżdżaj na sankach w okolicach jezdni
  • po zmroku pamiętaj o odblaskach aby być lepiej widocznym