elektrONarracje

elektrONarracje to wyjątkowy festiwal, który przez niedzielne wieczory będzie wizualnie i dźwiękowo zaskakiwał gliwiczan. Spotkania odbywać się będą w sierpniowe niedziele o godz. 21:00 na Placu Krakowskim.

Dzięki współpracy Muzeum w Gliwicach i Stowarzyszenia Inicjatywa na placu Krakowskim ożyją komiksowe opowieści z cieszącej się popularnością antologii „Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice” wydanej przez nasze Muzeum. Na każdy wieczór złożą się dwie projekcje: specjalnie przygotowana animacja wybranego komiksu oraz pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Komiksy animować będą twórcy wizualni z Kopaniszyn Studio.

Harmonogram Festiwalu i biogramy wykonawców

I wieczór – 6.08.2017

Animacja komiksu: „Garbus” z muzyką na żywo w wykonaniu Dominika Strycharskiego/Doministry
Autorzy komiksu: Dominik Szcześniak (scenariusz), Maciej Pałka (rysunki)
Autorzy animacji: Kopaniszyn Studio
Projekcja filmu „Generał”, reż. B. Keaton, C. Bruckam (USA, 1926, 107 min.) z muzyką na żywo w wykonaniu Dominika Strycharskiego/Doministry

II wieczór – 13.08.2017

Animacja komiksu: „Ballada o tym, jak zły Mansfeld swój apetyt zaspokoił” z muzyką w wykonaniu Łukasza Marciniaka
Autor komiksu: Przemysław Surma (scenariusz i rysunki)
Autorzy animacji: Kopaniszyn Studio
Projekcja filmu: „Golem”, reż. P. Wegener, C. Boese (Niemcy, 1920, 85 min.) z muzyką na żywo w wykonaniu kolektywu Marciniak/Gawroński

III wieczór – 20.08.2017

Animacja komiksu: „Zobaczyć króla” z muzyką na żywo w wykonaniu Mirosława Matyasika (C.H. District)
Autorzy komiksu: Daniel Gizicki (scenariusz), Kajetan Wykurz (rysunki), Marcin Surma (kolor), Marcin Podolec (liternictwo)
Autorzy animacji: Kopaniszyn Studio
Projekcja filmu „Gabinet doktora Caligari” reż. R. Wiene ( Niemcy, 1920, 71 min.) z muzyką na żywo w wykonaniu Mirosława Matyasika (C.H. District)

IV wieczór – 27.08.2017

Animacja komiksu: „Człowiek z żeliwa” z muzyką na żywo w wykonaniu kolektywu Jan Dybała & Piotr Ceglarek / Biuro Dźwięku
Autorzy animacji: Kopaniszyn Studio
Autor komiksu: Mikołaj Ratka (scenariusz i rysunki)
Projekcja filmu „Zaginiony świat”, reż. H. Hout (USA, 1925, 64 min.) w muzyką na żywo w wykonaniu kolektywu Jan Dybała & Piotr Ceglarek

Idea Festiwalu to pomysł Stowarzyszenia Inicjatywa, znanego m.in. z organizacji plenerowych pokazów filmowych czy inicjatywy Gliwice Light Art Festival z 2015 roku. – Dwa lata temu rozświetliliśmy gliwickie budynki pokazując specjalnie przygotowany mapping, spektakl tańca wertykalnego czy koncert na cewkach Tesli – przypomina Tomasz Szabelski, szef Stowarzyszenia Inicjatywa. – Teraz wracamy z nowym pomysłem i liczymy, że on także przypadnie do gustu mieszkańcom miasta.

Festiwal elektrONarracje organizowany we współpracy z Muzeum w Gliwicach odbywa się dzięki dofinansowaniu Miasta Gliwice.

Więcej na stronie gliwice.eu