Przerwa technologiczna w Palmiarni Miejskiej

dodano 05.07.2017
IMG262

Wszyscy powoli planują urlopy zastanawiając się co będą robić. My wiemy co będzie się działo w lipcu w Palmiarni Miejskiej.

W czasie kiedy wszyscy wypoczywają na wakacjach, w Palmiarni dużo się dzieje. Obiekt przechodzi coroczną, małą metamorfozę, przygotowując się do kolejnego sezonu. Wszystko z myślą o zwiedzających i roślinach tam „zamieszkałych”. Nie wszystkie prace można wykonać w trakcie roku, kiedy obiekt jest otwarty.

Już pod koniec miesiąca, a dokładnie 26 czerwca, w Palmiarni Miejskiej rozpoczyna się przerwa technologiczna. W tym czasie, pomalowane zostaną poręcze antresoli, naprawiane będą nawierzchnie alejek oraz podesty pod akwariami i schody drewniane w pawilonie sukulentów. Prace remontowe obejmą także centralne ogrzewanie, sieć grzewczą, instalację elektryczną i wodną.  A co z roślinami? W lipcu planujemy wzbogacenie ekspozycji roślinnej w pawilonie tropiku oraz historycznym  o nowe, dorodne okazy palm. Również duże zmiany w obsadzie ryb czekają nas w największym zbiorniku prezentującym środowisko rzeki Amazonki – dodaje Marek Bytnar Kierownik Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Palmiarnia Miejska w tym czasie będzie zamknięta dla zwiedzających. Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem, zapraszamy ponownie 22 lipca 2017 r.

Newsletter
Polecamy

Projekt, wykonanie i hosting: gtk.pl