4 Gliwicki Rally Sprint - podsumowanie

dodano 31.05.2017
239

Podsumowanie 4 Gliwickiego Rally Sprintu w Gliwicach na terenie Giełdy Samochodowej przy ul. Kujawskiej.

W sobotę 27 maja 2017 roku odbyła się czwarta edycja Gliwickiego Rally Sprintu o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Imprezie samochodowej towarzyszyła także akcja MotoSerce zorganizowana przez Klubu Motocyklowy WRM MC, dzięki której każdy mógł oddać krew w specjalnie przygotowanym autobusie. Ponad to swoje możliwości zaprezentowali także nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych, prezentując symulator jazdy samochodem, alko gogle oraz pokaz pierwszej pomocy.

(fot.Ł.Bakalarczyk/materiały organizatorów)

-Tym razem Gliwicka Giełda Samochodowa przywitała załogi nawierzchnią w pełni szutrową o długości 1,5 km, co od samego początku podniosło poziom emocji. 24 zgłoszonym załogom towarzyszyła także tego dnia piękna i słoneczna pogoda co spowodowało, iż każdemu przejazdowi towarzyszyła chmura pyłu uwalniana przez wyrywany kołami szuter - dodaje Jacek Trochimowicz, prezes Zarządu Stowarzyszenia Moto Sport Gliwice.

Przede wszystkim liczyły się umiejętności w technice prowadzenia samochodu. Po próbie szutrowej zawodników czekała dodatkowa atrakcja w postaci płyty poślizgowej. W tych ekstremalnych warunkach zwycięzcami okazała się załoga nr 10 Wojciech Bryła/Grzegorz Karwot z klasy K3.

Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej została załoga nr 19 Łukasz Semik/Aleksandra Bartosik, natomiast w klasie GOŚĆ triumfowała po raz kolejny w Gliwicach załoga nr 1 Gabriel Juszczyk/Izabela Juszczyk.

Newsletter
Polecamy

Projekt, wykonanie i hosting: gtk.pl